Ważne odblaski

Sportowcy doskonale wiedzą o tym w jaki sposób idealnie przygotować się do biegu. Oprócz butów i bardzo ciepłego szczególnie w zimie ubrania, potrzebne będą odblaski do biegania. Mogą być one zawieszane zarówno na rękach jak i na nogach, a najlepiej było by je po prostu mieć w obydwóch miejscach. Odblaski są szczególnie ważne dla kierowców i dla naszego zdrowia. Bardzo często drogi nie są bowiem wystarczająco oświetlone.

Brak oświetlenia

Problemów z oświetleniem bardzo często nie dostrzegamy mieszkając w dużych miastach, ale gdy wjedziemy samochodem na wieś da się zauważyć, że nie zawsze świecą się wszystkie lampy. Drogi w mniejszych miejscowościach prowadzą najczęściej do dużych miast i jest na nich bardzo duży ruch. Z perspektywy kierowcy świetnie jest widzieć już z kilkuset metrów, że ktoś porusza się przed nimi.

Czas na reakcję

Kierowca widzący osobę biegnącą z odblaskami na ciele ma kilka sekund więcej na reakcję i nawet podczas dużego ruchu może w odpowiedni sposób zareagować. Jeśli biegamy późną porą noszenie odblasków jest wręcz konieczne i ich brak może skutkować w razie kontaktu z policją wysokim mandatem. Jesteśmy wtedy bowiem bardzo narażeni na utratę zdrowia i nieumyślne spowodowanie wypadku.

Po więcej informacji zapraszam do sklepu MikeSport.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.